A szabadságom alatt Eljutottunk Békés megyébe. Nem volt egyszerű lejutni, mert ugyan a nagyobb részen már autópálya van, de a rövidebb forgalmas főútvonalak sokkal több időt igényeltek. Gyulán a Németvárosba vittem a feleségem, aki ott végezte a kutatását. Én – amikor nem kellett asszisztálnom, sofőrködnöm, -, kedvemre fényképeztem, kapubejárót, méretes kerékvetővel. A Németváros utcáit helyi hírességekről nevezték el. A helyi hírességek itt születtek, vagy dolgoztak. A hírességek között van Stéberl András is. Gondolom, olvasóim egyike sem ismeri, holott a HUNGARIKUM-nak tartott Gyulai Kolbász megalkotója. Stéberl András (Bazin, 1888. szeptember 26. – Gyula, 1948. május 26.) hentes, az iparjogvédelmi oltalom alatt álló gyulai kolbász, neves márka megteremtője, cégalapító húsgyáros. Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/St%C3%A9berl_Andr%C3%A1s.Erkel Ferencet gondolom mindenki ismeri, szülői házát könnyen meg is találtam. Erkel Ferenc is itt született egy tipikus német családba.
Jól együtt tudtok működni a feleségeddel. Tetszik.
VálaszTörlésNem ismertem a Gyulai Kolbász megalkotóját, pedig szeretem a kolbászt.
Voltam már én is Gyulán, de csak a Várat láttam. Most általad többet élvezhettem belőle.
Korábban én is a Gyulai vár környékét jártam be. Amikor a szállásunkon ( a strand közelében) mondtam a gondnoknak, hogy Németvárosba megyünk, csak lemondóan mondta, hogy nem ott vannak a jó vendéglők, és látnivalók. Én nagyon élveztem Németvárost, és az ottani jó sétalehetőségeket. A város másik része sokkal zsúfoltabb és turistákkal teli volt. Ebben a városrészben, csak néha láttunk városnéző kisvonaton üldögélő turistákat.
TörlésÉn sem ismertem a Gyulai Kolbász eredetét. Mindig találok Nálad valami újat, érdekeset, nem is beszélve a sok szép képről! A képek elvisznek olyan tájakra, városokba (pl. Gyula), ahol még nem jártam.
VálaszTörlésÖrülök, hogy tudtam új információkat adni. Jó, hogy nem szervezett túrán vettem részt, hanem mi magunk határoztuk meg a tempót, és a látnivalókat.
Törlés